خانه / اطلاعات ترکیه / مطالب خواندنی ترکیه / ۱۵ جاذبه برتر استانبول که حتما باید از آن ها دیدن کنید
۱۵ جاذبه برتر استانبول که حتما باید از آن ها دیدن کنید
Sultan_ Ahmed_ Mosque

۱۵ جاذبه برتر استانبول که حتما باید از آن ها دیدن کنید

۱۵ جاذبه برتر استانبول

این ۱۵ مکان نه تنها به خاطر محبوبیتشان بلکه به خاط اینکه ارزش یک بار دیدن و تجربه کردن را دارند،انتخاب شده اند. برای مثال در این جا به مسجد معروف blue اشاره ای نشده اما مکآن های مختلف دیگری در این لیست آمده .

کروز بسفورس Bosphorus Cruise

بازدید شما از استآنبول بدون تجربه ی سفر دریایی بسفورس کامل نخواهد بود ! نه تنها می توانید شاهد یک چشم انداز زیبا از شهر باشید بلکه می توانید ازآبراه های معروف آسیایی و اروپایی وهمچنین کاخ ها و قصر های قدیمی دیدن کنید. چندین کشتی وکروز موجود است که شما می توآنید از آنها استفاده کنید: شما می توhنید با کروز به یک سفر کوتاه دریایی بروید ( تا اولین پل معلق بروید وبرگردید ) و یا سفر بلند مدت را آنتخاب کنید ( تمام دریای سیاه را بپیمایید و برگردید ) و شاهد غروب زیبای آفتاب در فصل تابستآن باشید. حالت دوم معمولا مورد علاقه همگآن است اما اگر زمآن کمی دارید می توآن از حالت اول و سفر کوتاه لذت ببرید.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

ایاصوفیه Hagia Sophia

این کلیسای پرزرق و برق که بعدها به مسجد و بعد به موزه تبدیل شد یکی از بزرگترین دست آوردهای معماری در دنیا می باشد. بعد از سال ها مرمت و بازسازی، بالاخره داربست های مسجد ایا صوفیه باز شده آند و شمامی توآنید شاهد شکوه و زیبایی آن باشید. شبستآن بزرگ این مسجد درزیر یک گنبد بزرگ با ۴۳ متر عرض و ۶۵ متر ارتفاع قرار گرفته است. برای بازدید از گالری ها و موزاییک های زیبای بیزآنس باید از سکوی شیبدار مارپیچی بالا بروید.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

 کاخ توپکاپی Topkapi Palace

کاخ Topkapi از مکان هایی در استانبول است که به هیچ وجه نباید بازدید از آن را از دست بدهید. این کاخ محل اقامت سلاطین بسیاری در بیش از نیم قرن بوده و توسط چهار باغ سرسبز احاطه شده است. از جاذبه های این کاخ می توان به حرمسرای آن، قفس تزیین شده ی زنان سلطان، خزانه ی جواهرات که خنجر معروف توپکاپی در آن است و همچنین اتاق سلاح ها اشاره کرد.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

قنات باسیلیکا Basilica Cistern

استانبول نه تنها در روی زمین دارای جاذبه ها ومکان های دیدنی بی شماری است بلکه در زیر زمین هم دارای جاذبه های دیدنی می باشد. یکی از جاذبه های زیرزمینی استآنبول آب آنبار Basilica است که یک اثر نفیس از مهندسی بیزآنس است و زملنی برای آرودن آب آشامیدنی با قنات از بلغارستان کنونی به ترکیه استفاده می شده. با نورپردازی زیبا و موسیقی کلاسیک قطره های آب که چکه می کنند برخی این مکان را بسیار رمآنتیک و رویایی می دانند درحالی که دیگران بر این باورند که این مکان کمی شبح وار است ! در بین ۳۳۶ ستون این آبرا که برای نگه داشتن داشتن سقف آن کار گذاشته شده اند می توانید ماهی های را ببینید که مشغول شنا کردن هستند. یکی از این ستون ها سر مدوزا است که به صورت وارونه به عنوآن یکی از ستون ها در اینجا قرارگرفته شده است.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

موزه باستان شناسی Archeology Museum

مردم اغلب از بازدید از موزه های باستآن شناسی امتناع می ورزند و این واقعا ترحم برانگیز است ! این موزه یک گوهر پنهان در استابول است که گنجینه ای قوی از آثار باستانی دنیا را به نمایش می گذارد. برخی از جذابیت های این موزه عبارتند از: تابوت اسکند کبیر که مراحل مهمی از زندگی او را به تصویر می کشد، محراب کارامان با کاشی های آبی، پیمان قادش ( اولین پیمان صلح در جهان ) و یک مدل از اسب تروا
شما می توانید از تپه ی سمت چپ کاخ توپکاپی، حیاط اول به این موزه بروید.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامی Museum of Turkish and Islamid arts

موزه هنر های ترکی و اسلامی خیلی بیشتر ازآنچه که نامش نشان می دهد جذابیت برای شما جذابیت خواهد داشت. این موزه درکاخ اقامت ابراهیم پاشا با استعداد ترین و بزرگترین وزیر سلطآن سلیمان واقع شده است و مشرف به میدآن اسب سواری است و مجموعه با بیش از ۴۰۰۰۰ اثر تاریخی را به نمایش می گذارد. هریک از اتاق های این موزه مربوط به یک دوره ی خاصی از تاریخ اسلامی هستند. همچنین این موزه زندگی روزمره ی ترکی از قرن هشتم تا نوزدهم را هم به نمایش می گذارد. برخی از جاذبه های این موزه مجموعه ای از فرش های بزرگ که از سقف آویزان شده آند، یک چادر عشایری ترکی هستند. این موزه دارای یک کافی شاپ که می توانید برای صرف یک قهوه ترکی به آنجا بروید.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

بازار بزرگ Grand Bazar

این بازار بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد و یکی از بزرگترین بازار های سرپوشیده در جهان است .این بازار دارای ۶۰ خیابان و بیش از ۵۰۰۰ مغازه، ۶۰ رستوران و ۱۸ فواره آب و ۱۲ مسجد و حتی یک مدرسه می باشد. برخی ادعا می کنند که این بازار برای خرید گردشگران مناسب نیست و بیشتر مردم محلی از آن خرید می کنند. این بازار برای اجناسی از جمله فرش، چرم و سرامیک و سوغات و جواهرات معروف است. امکان گم شدن در این بازار بزرگ زیاد است پس قبل از این که سرگرم فروشگاه های این بازار شوید، اول محلی را که ازآن وارد شدید را به خاطر بسپارید !

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

مسجد سلیمانیه Suleymaniye Mosque

این مسجد یکی از زیباترین و تاثیرگذارتیرن مساجد استانبول است. و روزانه هزاران گردشگر از آن بازید می کنند. این مسجد توسط معمار معروف، sinan برای برای سلطان سلیمان طراحی شد و و این مسجد ادای احترامی به هردو آنهاست. این مسجد درواقع چیزی بیش از یک محل اقامت است. ساختمآن این مسجد شامل بیمارستان، مدرسه و آشپزخانه می شود. فراموش نکنید که از مقبرهی سلیمآن و Roxalana که در حیاط پشتی واقع شده اند دیدن کنید و همچنین از مقبره ی sinan که خارج از این مجموعه واقع شده است .

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

کلیسای کورا / موزه کاریه Chora church / Kariye museum

کلیسای کورا، کلیسای St. Savior و یا موزه ی کاریه یکی از ساختمان های شگفت انگیز مذهبی در شهر استانبول است که در chora / Edirnekapi در نزدیکی دیوار قدیمی شهر واقع شده است و ارزش یک بار دیدن را دارد. دیوارها و سقف این کلیسا با موزاییک های خیره کننده ی روم شرقی و همچنین نقاشی های دیواری شگفت آنگیز آراسته شده آند. در اینجا می توانید از بقایای دیوار قدیمی هر از قرن پنجم و همچنین خانه های چوبی عثمانی دیدن کنید .

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

کاخ Dolmabahce Dolmabahce palace

کاخ Dolmabahce یک کاخ شگفت آنگیز بزرگ با ۶۰۰ متر طول و ۲۸۵ اتاق و ۴۳ تالار است که در سال ۱۸۵۶ توسط سلطان Abduli Mecit ساخته شد تا ثابت کند .امپراطوری عثمانی هیچ مشکلی ندارد اما دقیقا بر عکس آن به اثبات رسید. از ویژگی ها و جاذبه هاب این کاخ می توان به پلکان کریستالی، حمام اصلی آن و تالار هایی با لوستر های ۴٫۵ تنی اشاره کرد. بعد از تاسیس جمهوری ترکیه، آتاتورک این کاخ را به عنوان محل اقامت خود انتخاب مرد و در ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ در ساعت ۹:۰۵ در همین کاخ در گذشت. از همین رو برای ادای احترام به او تمام ساعتهای این کاخ این زمان را نشان می دهند .

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

برج گالاتا Galata Tower

این برج یکی از بهترین نقاط برای دیدن ۳۶۰ چشم انداز از شهر استانبول است. در یک روز آفتابی شما حتی قادر خواهید بود از بالای این برج ۶۰ متری جزایر Princes را هم ببینید. یک رستوران کافه در طبقه ی نهم این برج وجود دارد اما می توانید به جای رفتن به این رستوران در خیابان های اطراف برج گالاتا قدم بزنید و یک نوشیدنی و یا غذا در یکی از چندین تراس آن صرف کنید. مطمئنا از آن لذت خواهید برد !

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

ببک آند ارتاکوی Bebek and Ortakoy

ببک آند ارتاکوی دو روستا در بسفروس هستند که با اینکه گردشگرآن کمی ازوجود آن ها اطلاع دارند اما ارزش یک بار دیدن را دارند ! یک محله ی پر جنب و جوش، سرسبز و ثروتمند در بسفورس است. یک محله ی شناخته شده که اغلب مردم محای اخر هفته ها از آن بازدید می کنند. یک محله ی عالی برای صرف صبحانه به همراه مناظر خیره کننده ! اگر شما به یک تور بسفورس می روید، بازدید از ارتاکوی را از دست ندهید، یک مسجد قدیمی که در ساحل درست قبل از اولین پل واقع شده است. جاذبه ی دیگر یکشنبه بازار است که صنایع دستی در آن به فروش می رسد.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

بازارچه های محلی Visit local markets

آشپزخانه ی ترکی یک آشپزخانه ی غنی از تمام طمع ها وادویه هایی از قاره ها و فرهنگ ها مختلف است. تمام این غذاهای دلپذیر از مواد غذایی تازه تهیه شده اند. موادی که شما هم می توانید با بازدید از باراچه محلی استانبول تهیه کنید. این بازارچه های محلی ممکن است در ابتدابرای شما سخت و طاقت فرسا جلوه کنند اما مطمئن باشید که شما به گرمی توسط غرفه دارآن پذیرفته خواهید شد. شاید ارتباط برقرار کردن کمی سخت باشد اما بی تردید این یک تجربه ی فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

۱۴٫ زندگی شبانه استانبول Istanbul's NightLife

زندگی شبآنه ی استانبول می تواند به تنهایی با تمام دنیا رقابت کند. اگر می خواهید شاهد یک اجرای زنده باشید درحالی که نوشیدنی مورد علاقه تان را می نوشید به کنسرت ها و اجراهای ستارگان موسیقی بروید و یا به تماشای اجراهای خیابانی بروید.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

۱۵٫ ماساژ(مشت و مال ) در حمام Getting Scrubbed in a Hamam

برای جوان کردن بدن شما هیچ چیز بهتر از یک ماساژ نیست. تصور کنید که بعد از یک روز طولانی و پیاده روی زیاد، یک لباس نخی بپوشید و در یک اتاق بخار استراحت کنید و برروی یک سنگ مرمر گرم دراز بکشید و به صدای موسیقی آب گوش کنید. و بعد از یک ماساژ لذت ببرید تا بدن شما شادابی اش را بازیابد. چندین حمام در شهر وجود دارد. در بین قدیمی ترین آن ها ( که به تازگی بازسازی شده ) حمام Ayasofiya Hurren Sultan و حمام علی پاشا را می توان نام برد. اولی درست در میدآن سلطآن محمت و دومی در Tophane karakoy واقع شده آند.

15 جاذبه برتر استانبول

۱۵ جاذبه برتر استانبول

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه و تور ترکیه با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*