خانه / اطلاعات ترکیه / آب و هوای شهرهای ترکیه / آب و هوای مارماریس و بهترین زمان سفر به مارماریس
آب و هوای مارماریس و بهترین زمان سفر به مارماریس
آب و هوای مارماریس

آب و هوای مارماریس و بهترین زمان سفر به مارماریس

آب و هوای مارماریس

مارماریس آب و هوای مدیترانه ای دارد ویژگی این نوع آب و هوا تابستان های گرم، مرطوب، بدون بارش و زمستان های بارانی است. مارماریس دومین شهر ترکیه از لحاظ نرخ بارندگی است. اگرچه دوره ی بارش های شدید در مارماریس کوتاه است اما در طول همین دوره کوتاه، احتمال مشاهده آب گرفتگی در سطح شهر وجود دارد. بین ماه های می تا سپتامبر احتمال بارش در مارماریس وجود ندارد.

آب و هوای مارماریس

آب و هوای مارماریس

در طول تابستان معمولا میانگین دمای هوا حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است و این در حالی است که در گرمترین روزهای ماه های جولای و آگوست معمولا دما از ۴۰ درجه نیز تجاوز می کند. در طول روزهای تابستان معمولا ۱۳ تا ۱۴ ساعت خورشید در آسمان قابل مشاهده است. تا ماه سپتامبر و حتی اواخر اکتبر هوا گرم و خشک است بنابراین بهترین زمان برای مسافرت به مارماریس و تور مارماریس بین ماه می تا اکتبر است. آب و هوای مارماریس در این وقت از سال بسیار دلپذیر است. در ماه سپتامبر و اکتبر می توانید از هوای دلچسب و آرامش ناشی از عدم تراکم گردش گران در این زمان از سال لذت ببرید.
در طول پاییز دمای هوا حتی در سردترین حالت  از ۱۰ درجه سانتیگراد پایین تر نمی رود. در اواخر نوامبر دمای هوای آفتابی مارماریس بین ۱۲ تا ۱۹ درجه سانتیگراد متغیر است و احتمال بارش باران نیز وجود دارد.

مشاوره رایگان در خصوص تور ترکیه و تور مارماریس ، همین حالا با ما تماس بگیرید! آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*