غذاهای ترکیه
borek

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه یکی از مهم ترین قسمت سفر شما به این کشور است. ترکیه یکی از قطب‌های گردشگری آسیا محسوب می‌شود و سالانه تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر می‌کنند‌ و ‌از جاذبه‌های طبیعی آن بازدید کرده و لذت می‌برند. اما ترکیه علاوه بر جاذبه‌های گردشگری مانند بسیاری از کشورهای دیگر، غذاهای خوش طعم و لذیذ و متنوعی دارد. در ادامه می‌خواهیم تعدادی از این غذاهای خوش خوراک و لذیذ ترکیه را به شما معرفی کنیم، پس همراه ما باشید.

Menemen

غذایی که به عنوان صبحانه از آن استفاده می‌شود، Menemen صبحانه‌ای لذیذ است که شکل و شمایل آن شبیه به املت گوجه فرنگی است، و ترکیبات غذایی آن بسیار ساده است.مواد غذایی این صبحانه ترکی، تخم مرغ و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی، پیاز ‌و فلفل است. برای پخت این غذا ابتدا سبزیجات را با هم مخلوط کرده، پخته و سپس تخم مرغ را به آن اضافه می‌کنند.ناگفته نماند که مردم ترکیه در بعضی مواقع و به سیلقه خود مواد دیگری مانند سوسیس تند و پنیر هم  به این غذا اضافه می‌کنند.این صبحانه لذیذ را می توانید با نان نیز بخورید و از آن لذت ببرید.

 

سوپ عدس (Mercimek Corbasi)

همانند کشور خودمان که عدسی در بین مردمان کشور ما محبوبیت زیادی دارد، سوپ عدس Mercimek Corbasi نیز به عنوان غذایی تقریبا مشابه در بین مردم ترکیه محبوبیت دارد .این غذا نیز از مخلفات غذایی ساده ای بهره‌ می‌برد که شامل پوره عدس و ادویه جات متنوعی که رایج ترین آن ها گشنیز است به همراه تکه‌هایی از لیموی تازه استفاده می‌شود.در کشور ترکیه در کنار این غذا از نان و ترشیجات استفاده می‌شود.

 

مانتی Manti

از دیگر غذاهای محبوب ترکیه مانتی Manti  است، غذایی لذیذ و خوش مزه که اگر به ترکیه سفر کنید قطعا از آن لذت خواهید برد. در تهیه این غذا گوشت گاو یا گوسفند را سرخ می‌کنند و مخلفات دیگری مانند تخم مرغ، پیاز، آرد و رب گوجه استفاده می‌کنند. البته لازم به ذکر است که برای تهیه این غذا مرغ را به صورت آب پز هم می‌توان استفاده کرد که بدین منظور است میزان روغن و چربی آن کم تر باشد.

 

دلمه Dolma

غذایی که در ایران هم محبوب است. همانطور که می دانید دلمه از برگ دلمه که همان برگ درخت انگور است تهیه می‌‌شود و علاوه بر برگ دلمه از سبزیجات دیگری مانند گوجه فرنگی، بادمجان، کلم و دیگر سبزیجات در تهیه آن می‌توان استفاده کرد. دلمه همانند ما ایرانی ها برای ترکیه‌ای‌ها هم غذایی لذیذ است و به همان ترکیبات تهیه می‌شود با توجه به این که دلمه به شکل استوانه و باریک تر و با ادویه جات مخصوصی استفاده می‌شود.

 

لاهماجون  (Lahmacun)

غذایی که آن را می‌توان پیتزای ترک نامید، غذایی که ترکیبات و شمایل آن همانند پیتزاست اما به سبک ترکی که بسیار‌هم لذیذ و خوشمزه است و دوستداران زیادی‌‌ هم‌ دارد. ترکیبات این غذا از لایه‌ای خمیر است که روی آن تکه‌های گوشت چرخ کرده‌ و پیاز و فلفل می‌ریزند و آن را در تنور می‌گذارند تا پخته شود و می‌توان بلافاصله پس از آن که از تنور بیرون آمد داغ داغ آن را سرو کرد. در کنار لاهماجون معمولا گوجه سرخ کرده و جعفری و فلفل و آب لیمو‌ هم استفاده می‌شود.

 

بورِک  (Borek)

غذایی شیرین و خوشمزه که از آن نیز به عنوان یک صبحانه لذیذ می‌توان استفاده کرد. غذایی که در تهیه آن پنیر و گوشت و سبزیجات میان لایه ای از خمیر قرار می‌دهند و در حرارت فر گذاشته تا آماده شود. بورک را در ترکیه به اشکال مختلف تهیه می‌کنند و آن را می‌توانید در اشکال مختلف سرو کنید. در ترکیه در رستوران‌های مختلف این غذای شیرین و خوشمزه را به شیوه های گوناگون تهیه می‌کنند.

 

تانتونی  (Tantuni)

غذایی که به صورت ساندویچ در رستوران‌های ترکیه سرو می‌شود و می‌توانید از این ساندویچ خوش طعم لذت ببرید. ترکیبات این غذای ساندویچی شامل گوشت، فلفل و گوجه و فرنگی و ادویه‌های مختلف است که آن را در میان نان نازکی قرار می‌دهند و این مخلفات را به صورت ساندویچ سرو می‌کنند. تانتونی را اغلب مردم ترکیه با طعم تند دوست دارند که شما هم می‌توانید آن را به سلیقه و مذاق خود به صورت تند یا به صورت ساده سرو کنید.

 

برای دیدن تورهای ترکیه آژانس مسافرتی سپیدگشت اینجا کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*