خانه / تور بدروم / درباره شهر بدروم ترکیه بیشتر بدانید
درباره شهر بدروم ترکیه بیشتر بدانید
شهر بدروم ترکیه

درباره شهر بدروم ترکیه بیشتر بدانید

درباره شهر بدروم ترکیه

سفر بیش از یک میلیون توریست در تابستان هر سال به این شهر هرگز از جذابیت هتل ها، بوتیک ها و سواحل این شهر نمی کاهد. قلعه زیبای قدیمی واقع در شهر بدروم ، سواحل آفتابی و کافه های مزین شده با گل و کوچه پس کوچه ها با دیوارهای سپید، همگی به زیبایی و جذابیت این شهر می افزایند. حتی در شلوغ ترین روزهای تابستان یافتن مکانی دنج و ساکت در سطح شهر و به ویژه در روستاهای ساحلی دور از انتظار نخواهد بود. این شهر زیبا تنها چند دهه است که به شهری توریستی تبدیل شده است. امروزه برخی شهروندان کهنسال ترکیه، روزهایی را به یاد دارند که شهر بدروم، چیزی به جز یک شهر کوچک با ساکنان ماهیگیر نبود. در گذشته های دورتر بدروم حتی شهری دوست داشتنی هم نبود! تا جایی که حکومت مرکزی ترکیه مخالفان نظام نوپای جمهوری را به این شهر تبعید می نمود.

شهر بدروم ترکیه

شهر بدروم ترکیه

توسعه بدورم داستان جالبی دارد؛ در سال ۱۹۲۵ نویسنده ای معروف به نام “Kabaağaçlı” به این شهر تبعید شد، او که جذب تبعیدگاه خود شده بود. پس از گذران دوران تبعید، در سال ۱۹۴۰، سعی در آشنا نمودن قشر روشنفکر و نویسندندگان با شهر مورد علاقه اش نمود. از آن زمان به بعد بدروم روز به روز توسعه یافت؛ از سال ۱۹۸۰ بود که نخستین خارجی های خوش قدم به این شهر قدم نهادند. شاید اگر نویسنده مشهور “Kabaağaçlı” به بدروم تبعید نشده بود، در این لحظه شما در حال خواندن این مطالب راجع به این شهر زیبا نبودید. طراحان این شهر همواره سعی در حفظ اصالت آن با وضع قوانینی همچون محدود نمودن ارتفاع ساختمان ها و مواردی از این قبیل نموده اند. نمای یک دست سفید و مزین به رنگ آبی ساختمان ها در این شهر نیز، یادآور بخشی از تاریخ دور آن می باشد. قلعه قدیمی، مسجدهای مربوط به دوره عثمانی و بقایای بناهای باستانی، این شهر زیبا را از سایر شهرها متمایز می سازد. در آینده در درباره شهر بدروم ترکیه بیشتر خواهیم گفت.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه و تور ترکیه با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*