خانه / اطلاعات ترکیه / مطالب خواندنی ترکیه / درباره ازمیر ترکیه بیشتر بدانید + عکس شهر ازمیر ترکیه
درباره ازمیر ترکیه بیشتر بدانید + عکس شهر ازمیر ترکیه
Ephesus

درباره ازمیر ترکیه بیشتر بدانید + عکس شهر ازمیر ترکیه

درباره ازمیر ترکیه

شهر بندری ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و مهد روشنفکری و آزادی در این کشور است. این شهر تجاری، یکی از جاذبه های توریستی واقع در غرب ترکیه نیز هست. در گذشته های دور شهر ازمیز جزیی از کشور یونان بود و با نام "اسمیرنا" شهرت داشت. عمده شهرت ازمیر به واسطه گذرگاه ساحلی سرسبز و زیبای "کوردون"، واقع در این شهر است. این گذرگاه ساحلی را می توان یکی از زیباترین و جذاب ترین گذرگاه های ساحلی در سطح جهان دانست.

درباره ازمیر ترکیه

درباره ازمیر ترکیه

شهر ازمیر که از هر یک از اقوام شرقی، یونانی، ارمنی و یهودی، میراثی به ارث برده است. اندکی از سایر نقاط ترکیه متفاوت است؛ تا جایی که برخی شهروندان مذهبی ترکیه نسبت به این شهر اندکی بدبین هستند و این مساله جدیدی نیست. حتی در زمان امپراطوری عثمانی این شهر را با نام " اسمیرنای ملهد" خطاب می کردند! امروزه هم ازمیر، سنگر روشنفکری را به خوبی حفظ کرده است. برای مثال در ماه رمضان که اکثر بارها در استانبول تعطیل هستند، روال معمول زندگی همانند روزهای دیگر سال در ازمیر جریان دارد.

درباره ازمیر ترکیه

درباره ازمیر ترکیه

شهر ازمیر به واسطه توسعه شهری و فرهنگی نیز در سطح ترکیه مشهور است. موزه بین الملی هنر، هر ساله در ماه های جون و جولای در این شهر برگزار می شود و این درحالی است که ساختمان های بلند مرتبه صنعتی و تجاری نیز موجب گسترش این شهر از ابعادی دیگر شده اند. در مورد آب و هوای ازمیر بیشتر بدانید. لطفا کلیک کنید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور ترکیه و تور ازمیر با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*