خانه / تور کوش آداسی / تور ترکیه – تور کوش آداسی
تور ترکیه – تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

تور ترکیه – تور کوش آداسی

تور ترکیه

تور ارزان کوش آداسی

اقامت: ۶ شب و ۷ روز

پرواز: معراج

تاریخ رفت: ۲۳ مهر

تاریخ برگشت: ۳۰ مهر

هتل سه ستاره سنتور کوش آداسی ۹۹۰ هزار تومان

هتل سه ستاره سورتل ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان

خدمات تور کوش آداسی

  • شش شب اقامت در هتل
  • صبحانه ناهار شام
  • پرواز
  • بیمه
  • ترانسفر

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره کوش آداسی

کوش آداسی شهری ساحلی است که در نوار ساحلی دریای اژه واقع شده است. بندر کوش آداسی از بنادر مهم منطقه است. از جاذبه‌های گردشگری و مهم کوش آداسی شهر تاریخی افسوس است. شهر افسوس در سه هزار سال قبل از میلاد مسیح توسط ایونی‌ها در نزدیکی کوش آداسی کنونی ساخته شد. و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ سال بعد یعنی در سال ۵۴۶ قبل از میلاد این شهر به تصرف ایرانیان در آمد و در سال ۲۰۰ قبل از میلاد رومیان افسوس را اشغال کردند و بر آن مسلط شدند. با روی کار آمدن امپراتوری روم شرقی افسوس به تصرف امپراتوری روم شرقی درآمد. در طی وقوع زلزله‌ای مسیر رودخانه تغییر کرد و باعث ویرانی شهر افسوس شد و بندر جدیدی در محل کوش آداسی فعلی به جای بندر افسوس ساخته شد.

با حمله‌ی سلطان محمد فاتح، سلطان عثمانی، در سال ۱۴۱۳ کوش آداسی به تصرف عثمانی‌ها درآمد و در این بندرگاه به دستور سلطان عثمانی بناهای زیبا و باشکوه ساخته شد که امروزه به مکان‌های گردشگری و پربازدیدی تبدیل شده است. این بناها در نوع معماری بسیار چشم نوازاند. از جمله این بناها می‌توان به کاروانسرای اوکاز محمد پاشا، دروازه‌ی قلعه، ارگ قلعه در جزیره‌ی کبوتر، دیوارها و مساجد اشاره کرد.

در سال ۱۹۱۹ این بندرگاه مورد تهاجم و حمله‌ی یونانیان قرار گرفت و بعد از نبرد چناق قلعه با پیروزی آتاترک این بندرگاه به واسطه‌ی نزدیکی با جزیره‌ای نام آرا گرفت یعنی کوش آداسی یا جزیره‌ی پرنده نام گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*