خانه / تور استانبول / تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور استانبول

تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵

تور ترکیه

تور ارزان استانبول

اقامت: ۳ شب و ۴ روز

پرواز: قشم ایر

تاریخ رفت: ۲۵ مهر

تارخ برگشت: ۲۸ مهر

هتل سه ستاره سابنا ۷۹۰ هزار تومان

هتل چهار ستاره مارمارای ۸۵۰ هزار تومان

خدمات تور استانبول

  • سه شب اقامت در هتل
  • صبحانه
  • بیمه
  • ترانسفر
  • پرواز

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره استانبول

دیدنی‌های استانبول

برج دختر: برج دختر در تنگه‌ی بسفر قرار گرفته و در بین مردم استانبول و گردشگران بسیار محبوب است. معماری این بنا بسیار زیبا است. این برج در میان مردم سنبل عشق و در بین هنرمندان، نویسندگان، شاعران و نقاشان منبع الهام است. در گذر زمان از این برج به عنوان فانوس دریایی استفاده شده و امروزه این مکان تبدیل به رستوران و کافه‌ای با چشم انداز خیره کننده شده است. برج دختر نام خود را از افسانه‌ها گرفته است. برطبق افسانه‌ها پیشگویی به امپراتور بیزانس خبر مرگ دخترش را بر اثر نیش مار می‌دهد و امپراتور برای محافظت از دخترش دستور ساخت این برج را می‌دهد اما عاقبت ماری که در ظرف میوه‌ی دختر پنهان شده بود او را نیش زد و دختر از دنیا رفت.

کلیسای چورا: این کلیسا از آثار تاریخی و مهم استانبول است که در فاصله‌ی ۳ مایلی از سلطان احمد قرار دارد. در ابتدا هدف از ساخت این مکان کلیسای بیزانسی بوده است اما بعدا تبدیل به مسجد شد و امروزه به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود. کاشی‌ها و موزائیک‌های باقی مانده در این کلیسا نشان از سبک هنر بیزانسی است.

منطقه‌ی آکسارا: منطقه‌ی آکسارا از مناطق تاریخی استانبول است که در کنار دیگر مکان‌های تاریخی این شهر مانند مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد قرار دارد این منطقه دارای بافتی تاریخی است و پر است از کوچه پس کوچه. این منطقه همچنین از مراکز خرید ارزان استانبول محسوب می‌شود.

کاخ چراغان: این کاخ به دستور سلطان عبد العزیز در سال ۱۸۷۱ در تنگه‌ی خلیج ساخته شد. کاخ چراغان دارای قدمت تاریخی بسیار است.معماری آن بسیار زیبا و منحصر به فرد است که با چوب، سنگ‌های مرمر، ستون‌های حجاری شده، فرش‌هایی گران بها و مبلمانی که در ساخت آن از آب طلا و صدف استفاده شده تزیین شده بود. درهای این کاخ مانند درهای معبد بوده است. این کاخ در جریان آتش سوزی در سال ۱۹۱۰ سوخت که پس از تعمیرات به هتلی پنج ستاره تبدیل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*