خانه / تور آنکارا / تور ترکیه – تور آنکارا ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور ترکیه – تور آنکارا ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور آنکارا

تور ترکیه – تور آنکارا ۲۵ مهر ۱۳۹۵

تور ترکیه

تور آنکارا

اقامت: ۴ شب و ۴ روز

پرواز: ایران ایر

تاریخ رفت: ۲۵ مهر

تاریخ برگشت: ۲۸ مهر

هتل سه ستاره آلمر ۷۶۰ هزار تومان

هتل چهار ستاره ماریا ۸۰۰ هزار تومان

هتل پنج ستاره سوئیس ۹۴۹ هزار تومان

خدمات تور

  • چهار شب اقامت در هتل
  • ترانسفر
  • بیمه
  • لیدر
  • بلیط رفت و برگشت
  • پرواز

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره آنکارا

جاذبه‌های آنکارا:

مسجد اهلی الوان: این مسجد قدیمی‌ترین مسجد در آنکارا است که در محله‌ی کویون پازاری بر روی شیب صخره‌ای نزدیک ارگ آنکارا قرا گرفته است.ظاهر و معماری این مسجد بسیار ساده است. قدمت آن به سال ۱۳۸۲ میلادی برمی‌گردد. در سال ۱۴۱۳ به دستور سلطان محمد عثمانی این مسجد بازسازی شد. ستون‌های چوبی و نامنظم آن مربوط به زمان رومی‌ها و بیزانس است و نوع معماری آن که مسجد بدون منبر ساخته شده است مربوط به دوره‌ی سلجوقیان است.

معبد آگوستوس: این معبد به دست پلامینس، پادشاه غلاطیه‌ای در سال دهم میلادی برای یادبود آگوستوس ساخته شد. و بعدها توسط رومیان بازسازی شد. اهمیت این مکان به خاطر وجود مقبره انکیرانوم است. در این معبد پیمان سیاسی آگوستوس که شرح دستاوردهای او در آن است نگهداری می‌شود که به زبان‌های لاتین و یونانی بر روی دیوارهای آن هک شده است. با روی کار آمدن امپراتوری روم شرقی این معبد تبدیل به کلیسا شد.

مسجد حاجی بایرام: این مسجد در محله‌ی اولوس و بعد از معبد آگوستوس قرار دارد. این مسجد درکنار آرامگاه حاجی بایرام که یک صوفی نام دار بوده است، در سال ۱۴۲۸ ساخته شد.آجرها و قطعاتی که در ساخت این مسجد به کار رفته است سبز رنگ است. امروزه از این مسجد برای انجام مراسمرهای رسمی و غیر رسمی استفاده می‌شود. مقبره‌ی حاجی بایرام که نمونه‌ای از مقبره‌های قرن پانزدهم است در کنار محراب قرار دارد.

پارک‌ها و مناطق طبیعی: پارک‌ها و مناطق طبیعی این شهر اکثرا بعد از جمهوریت ترکیه به دست آتاترک ساخته شده‌اند. همچنین دریاچه‌های مصنوعی ساخته شده است که در کنار سواحل آن رستوران‌ها به ارائه‌ی خدمات به گردشگران مشغول هستند و می‌توان انواع غذاهای ترکی را در این رستوران‌ها امتحان کرد.

آب‌های گرم و معدنی: این آب‌ها در شهرستان هایمانا در جنوب آنکارا قرار دارند و در دوره‌های رومی‌ها، بیزانتیوم، سلجوقیان و عثمانی همواره مورد استفاده قرار گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*