خانه / تور استانبول / تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تور استانبول

تور ترکیه – تور استانبول ۲۵ مهر ۱۳۹۵

تور ترکیه

تور ارزان استانبول

اقامت: ۳ شب و ۴ روز

پرواز: قشم ایر

تاریخ رفت: ۲۵ مهر

تاریخ برگشت: ۲۸ مهر

هتل سه ستاره سابنا ۸۹۰ هزار تومان

هتل چهار ستاره استایل ۹۵۰ هزار تومان

خدمات تور استانبول

  • سه شب اقامت در هتل
  • صبحانه
  • بیمه
  • ترانسفر
  • پرواز

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره استانبول

استانبول تاریخ خود را مدیون تنگه‌ی بسفر و موقعیت استراتژیک آن است. تنگه‌ی بسفر هم بر کشتی‌های تجاری که از مسیر این تنگه به دریای سیاه و دریای اژه رفت و آمد دارند نظارت دارد و هم بر سفرهای زمینی که از اروپا به آسیای صغیر و بالعکس انجام می‌شود نطارت می‌کند زیرا از این تنگه به عنوان راه عبور استفاده می‌شود. پیرگیلس، جهانگرد فرانسوی در این‌باره می‌گوید: «بسفر همراه با یک کلید، دو دنیا و دو دریا را آزاد و دربند می‌کند.»

ورزش در استانبول:

بهترین و بزرگترین استادیوم‌های ترکیه در استانبول قرار دارد و سالانه مسابقات ورزشی بسیاری در این شهر برگزار می‌شود. برگزاری مسابقات ورزشی در این شهر ریشه در تاریخ آن دارد.در دوران بیزانس در هیپودروم که ظرفیت پذیرش صد هزار نفر تماشاچی را داشته است، مسابقات ارابه‌رانی و سوارکاری انجام می‌شد. امروزه ورزش‌هایی مانند فوتبال، والیبال و بستکتبال در بین مردم محبوبیت یافته است. از جمله تیم‌های پر طرفدار در فوتبال ترکیه می‌توان فنر باغچه، بشیکتاش و گالاتاسرای را نام برد. همچنین در بسکتبال تیم افس پیلسن و در والیبال تیم اکزاکی باشی از تیم‌های محبوب و پرطرفدار با سوابق درخشان هستند. به علاوه استانبول سالانه میزبان مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک، مسلبقات جی پی، مسابقات فرمول یک قایق‌رانی، مسابقات قایق‌های بادبانی دردریای مرمر و تنگه‌ی بسفر است.

از استادیوم‌های ورزشی استانبول می‌توان استادیوم المپیک آتاترک را نام برد. این استادیوم پنج ستاره است و بالاترین استانداردهای کمیته‌ی بین المللی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی را دارا است. این استادیوم چند منظور گنجایش ۷۵۴۸۶ نفر گردشگر را دارد. مسابقه‌ی فینال جام قهرمانی یوفا درسال ۲۰۰۵ در این استادیوم برگزار شد. ین استادیوم در منطقه‌ی ایکیتلی واقع شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*