خانه / اطلاعات ترکیه / آب و هوای شهرهای ترکیه / آب و هوا و جغرافیای ترکیه + عکس طبیعت ترکیه
آب و هوا و جغرافیای ترکیه + عکس طبیعت ترکیه
آب و هوا و جغرافیای ترکیه

آب و هوا و جغرافیای ترکیه + عکس طبیعت ترکیه

آب و هوای ترکیه

ترکیه یک کشور پهناور است و در مناطق مختلف و در فصل های مختلف، آب و هوای متفاوتی دارد و همیشه تور ترکیه در جریان است. بهترین زمان سفر به استانبول برای گذراندن تعطیلات و دیدن مناظر باستانی قرون وسطی، بهار است. (آوریل – می). در پاییز (اکتبر تا اواخر نوامبر) روزها معمولا گرم و آفتابی هستند، اما شدت این گرما شما را اذیت نخواهد کرد و در بعضی از روزهای پاییز امکان بارندگی وجود دارد. پس بهار و پاییز بهترین زمان برای یک تعطیلات در ساحل دریای اژه و مدیترانه است.
بهترین زمان برای اسکی کردن بین دسامبر تا آوریل است. دمای هوای استانبول و اطراف آن می تواند بسیار متفاوت باشد، در زمستان دمای هوا منجمد کننده است و تا زیر صفر می رسد و حتی در تابستان تا بیش از ۴۵ درجه هم بالا می رود. در طول تابستان دمای هوا در سواحل دریای مدیترانه و اژه بسیار گرم است و تا ۴۵ درجه میرسد. دمای هوای قسمت کوهستانی شرق ترکیه در زمستان تا ۴۵ درجه زیر صفر میرسد و در گرمترین حالت تا ۳۸ درجه بالای صفر می رسد. آب و هوای مرکز آناتولیا هم در تابستان تا ۴۰ درجه بالای صفر و در زمستان تا ۲۵ درجه زیر صفر است. دفتر هواشناسی ترکیه روزانه وضعیت هوای هر منطقه را به صورت آنلاین گزارش می دهد.

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

لباس های مورد نیاز برای سفر به ترکیه

نوع لباس موردنیاز شما با توجه به فصلی که در آن از ترکیه بازدید می کنید، متفاوت خواهد بود. در طول تابستان بهتر است لباس های رنگ روشن و کلاه به همراه داشته باشید، چرا که دمای هوا مخصوصا در شهرها بسیار گرم و سوزان خواهد بود. اما در طول زمستان بهتر است لباس های گرمتر و کفش مناسب و تجهیزات بیشتر به همراه داشته باشید، مخصوصا اگر خواهان بازدید از مناطق کوهستانی هستید.

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

جغرافیای ترکیه

ترکیه از سمت شمال شرقی با دریای سیاه، گرجستان و ارمنستان و از شرق با ایران و از سمت جنوب شرقی با عراق و از جنوب با دریای مدیترانه و سوریه و از غرب با دریای اژه و از شمال غربی با یونان و ارمنستان هم مرز است. آسیای صغیر نامی است که به این شبه جزیره که مانندی پلی بین آسیا و اروپا قرار دارد، داده شده. این شبه جزیره حدود ۹۷% این کشور را تشکیل می دهد و یک شبه جزیره گسترده است که از شرق تا غرب ۱٫۶۵۰ کیلومتر و از شمال تا جنوب ۶۵۰ کیلومتر وسعت دارد. شهر بزرگ آن آنکارا است که در مرکز دشت های آناتولی واقع شده. ۳% باقی مانده کشور ترکیه است که در بخش اروپایی کوچک از ترکیه است و با بلغارستان و یونان هم مرز است و به وسیله Bosphorus از آناتولی جدا شده و دریای سیاه و اژه را به هم متصل می کند. حدود ۱۰% از جمعیت کشور در آنجا زندگی می کنند. فلات آناتولی را دو کوهستان شرقی و غربی و کوه های دریای سیاه در شمال و Taura از سمت جنوب محاصره کرده اند. اطلاعات بیشتر در خصوص آب و هوای ترکیه

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

آب و هوا و جغرافیای ترکیه

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور ترکیه ، تور استانبول و تور آنتالیا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*