خانه / اطلاعات ترکیه / آب و هوای شهرهای ترکیه / آب و هوای کوش آداسی و بهترین زمان سفر به کوش آداسی
آب و هوای کوش آداسی و بهترین زمان سفر به کوش آداسی
کوش آداسی ترکیه

آب و هوای کوش آداسی و بهترین زمان سفر به کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی

این شهر تفریحی کوچک در ناحیه آیدین و در ساحل دریای اژه واقع شده است. کوش آداسی آب و هوای مدیترانه ای، به معنای تابستان های بلند و گرم و زمستان های معتدل دارد. این شهر ۳۰۰ روز از سال از تابش کامل نور خورشید بهره می برد و با توجه به شرایط آب و هوایی، انجام تفریحات ساحلی کوش آداسی از ماه آپریل تا نوامبر امکان پذیر است. ساحل سفید ماسه ای زیبا کوش آداسی مسافران زیادی را از نقاط مختلف جهان جذب می نماید. میانگین دمای روزهای سال در کوش آداسی ۱۹ تا ۲۱ درجه سانتیگراد است. بیشترین بارش در این شهر بین ماه نوامبر تا فوریه مشاهده می شود. بین ماه های نوامبر تا فوریه معمولا ده روز بارانی در هر ماه مشاهده می شود.
از مجموع آنچه گفته شد بر می آید کوش آداسی مقصدی مناسب و دلچسب برای گردشگران در تمام طول سال است. پس بهترین زمان سفر به کوش آداسی ترکیه فصول است. در ادامه آب و هوای کوش آداسی را در فصول مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

آب و هوای کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی در تابستان

کوش آداسی در حالی که شمالی ترین شهر تفریحی ترکیه است گرم ترین نقطه ترکیه نیز هست! در ماه آگوست دمای هوا به حدود ۳۱ درجه سانتیگراد می رسد. اگر بین ماه های جون و اگوست به کوش اداسی سفر کنید افراد زیادی را خواهید دید که در حال گرفتن حمام آفتاب در سواحل زیبای این شهر کوچک هستند. در اوج تابستان دمای هوا در طول روز به ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می رسد. این دمای هوا ممکن است در طول روز برای برخی آزار دهنده باشد.

کوش آداسی ترکیه

کوش آداسی ترکیه

آب و هوای کوش آداسی در بهار و پاییز

شاید بتوان گفت بهترین فصل برای مسافرت به کوش آداسی بهار پاییز است. در این فصل از سال در حالی که وضعیت آب و هوا در مطلوب ترین حالت قرار دارد، خبری از ازدحام مسافران تابستانی نیست. در این فصول از سال میانگین هوا ۲۵ درجه سانتیگراد است و بین هشت تا نه ساعت تابش متمرکز خورشید بهره خواهید برد. از شلوغ بودن ساحل شگفت زده نشوید، دمای آب در این زمان از سال از تابستان هم دلچسب تر است. تور کوش آداسی لذت بخش است!

آب و هوای کوش آداسی در زمستان

در طول زمستان هوا معتدل و اغلب همراه با بارش باران است. اگر چه اختلاف دمای هوا در تابستان و پاییز زیاد است اما دمای آب بیش از یک یا دو درجه افت نخواهد کرد. دمای هوا در طول زمستان بین ۱۳ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است. با این دما طبیعی است که در سطح شهر هرگز برف نخواهد بارید. اما مشاهده برف در ارتفاعات نزدیک شهر منظره ای خارق العاده را برای گردشگران به ارمغان می آورد. با توجه به آنچه گفته شد امکان تفریح در ساحل حتی در زمستان هم وجود دارد.

مشاوره رایگان در خصوص تور ترکیه و تور کوش آداسی، همین حالا با ما تماس بگیرید! آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*