خانه / اطلاعات ترکیه / آب و هوای شهرهای ترکیه / آب و هوای بدروم و بهترین زمان سفر به بدروم
آب و هوای بدروم و بهترین زمان سفر به بدروم
هتل سالماکیس ریزورت بدروم

آب و هوای بدروم و بهترین زمان سفر به بدروم

آب و هوای بدروم

بدروم در منطقه ای با آب و هوای ناب مدیترانه ای واقع شده است. از ویژگی های آب و هوای بدروم، تابستان گرم و طولانی، بهار و پاییز مطبوع و زمستان کوتاه و معتدل است. بدروم در ساحل شمال غربی ترکیه و در جوار دریای مدیترانه واقع شده است. ساحل شهر بندری بدروم را می توان یکی از زیباترین ساحل های جهان دانست.
در فصل تابستان گردشگران زیادی به منظور بهره بردن از ساحل شنی زیبا و آفتاب دلچسب این منطقه، به بدروم سفر می کنند. آب و هوای بدروم در این فصل از سال لذت بخش است. دمای هوا در طول تابستان بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است. این دما برای آفتاب گرفتن در ساحل یا استخرهای سرباز، همچنین انجام تفریحات آبی در دریای مدیترانه خارق العاده است. در اوج گرمای تابستان در ماه های جولای و اگوست، وزش بادهای خنک از سمت دریای اژه باعث کاهش دمای هوای شهر به ویژه در اوقات عصرگاهی می شود و فضای بسیار دلچسبی را برای گردش در سطح شهر پدید می آورد. وزش این بادها که محلی ها آن ها را "Meltemi" می نامند، از ماه می تا اکتبر مرسوم است.

فصل پاییز و بهار هم، زمانی بسیار مناسب برای سفر به بدروم و تور بدروم است. دمای هوا در این زمان از سال حدود ۲۰ درجه سانتیگراد و روزها آفتابی است. این شرایط بدون شک فرصت مناسبی برای تفریحات ساحلی بدروم ترکیه خواهد بود. ماه های آپریل و می زمان بسیار مناسبی برای قدم زدن در تپه های سبز بدروم و استشمام بوی بهار خواهد بود. اوایل پاییز و اواخر بهار زمان مناسبی برای آن دسته از گردشگرانی است که میانه خوبی با تراکم گردشکران دیگر در مناطق توریستی ندارند. در این زمان از سال گشت زنی در ساحل بی درد سرتر خواهد بود علاوه بر این خواهید توانست از مزیت کاهش هزینه های پرواز و هتل بهره ببرید.

در فصل زمستان برای گردش در سطح شهر، حتما چتر همراه داشته باشید، چرا که بارش باران متداول است. در طول زمستان میانگین دمای هوای بدروم ۱۰ درجه سانتیگراد و گاها کمتر است. قرارگیری بدروم در ناحیه مدیترانه ای، نوید بخش هوایی پایدار و نیمه معتدل، حتی در فصل زمستان است. بیشتر بارش باران در ماه های دسامبر و ژانویه دیده می شود، وقوع طوفان های شدید نیز در این زمان از سال تعجب برانگیز نخواهد بود. اگرچه بدروم معمولا در طول زمستان دمایی بالاتر از انگلستان دارد، اما در طول این فصل نباید در بدروم انتظار تابش مستمر خورشید را داشت.
امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه و تور ترکیه با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*