خانه / اطلاعات ترکیه / آب و هوای شهرهای ترکیه / آب و هوای آنتالیا ترکیه و بهترین زمان سفر به آنتالیا
آب و هوای آنتالیا ترکیه و بهترین زمان سفر به آنتالیا
تور آنتالیا ترکیه هتل مادرید

آب و هوای آنتالیا ترکیه و بهترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا ترکیه باعث شده تا سالانه، گردشگران بسیار از سر تا سر دنیا به این شهر سفر کنند. شهر آنتالیا در جنوب شرقی ترکیه بین کوه های تاروس و دریای مدیترانه واقع شده و یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای گردشگران در ترکیه است. محل جغرافیایی آنتالیا، تابستان های گرم و طولانی و زمستان های معتدل و کوتاه را برای این شهر توریستی به ارمغان آورده است. این شهر زیبا در واقع بر روی صخره ای مشرف به دریا واقع شده است و کوه های مشرف به شهر از نفوذ بادهای سرد شمالی به داخل شهر جلوگیری می کنند.
ساحل شهر آنتالیا یکی از زیباترین و تمیز ترین سواحل دریای مدیترانه و از بهترین تفریگاه های ساحلی در این دریا است. در بخشی از این ساحل به نام Turkish Riveria، قلعه ای تاریخی واقع شده و امکانات تفریحی متعددی برای گردشگران آنتالیا فراهم آمده است. در رابطه با مطلوبیت و اعتماد به دمای آب و هوای آنتالیا همین بس که ۳۰۰ روز کاملا آفتابی در طول سال وجود خواهد داشت و از سویی دیگر ۷۵ درصد روزهای بارانی در فصل زمستان، ۱۶ درصد در فصل پاییز و تنها ۲ درصد در فصل تابستان مشاهده می شوند.

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

تابستان آنتالیا

تابستان آنتالیا معمولا هشت تا نه ماه به درازا می کشد. دما در ماه آوریل حدود ۱۶ درجه سانتی گراد است در جولای و اگوست تا ۲۸ درجه بالا می رود، در اکتبر ۲۱ درجه و در نوامبر حدود ۱۶ درجه ثبت شده است. گرم ترین ماه های تابستان آنتالیا جولای و آگوست با دمای حداکثر ۴۰ درجه سانتی گراد در برخی روزها هستند. البته این دما به هیچ وجه آزار دهنده نخواهد بود، بادهای معتدل مدیترانه ای شرایطی آب و هوایی بسیار دلچسبی حتی در گرمترین روزهای تابستان برایتان به ارمغان خواهد آورد.

ساحل زیبای آنتالیا

ساحل زیبای آنتالیا

زمستان آنتالیا

زمستان در آنتالیا از دسامبر تا مارچ با میانگین دمای ۱۲ درجه سانتی گراد ادامه می یابد. میانگین رطوبت در طول زمستان ۶۴ درصد است که برای این فصل از سال نسبتا بالا است. میانگین دما در دسامبر و مارچ ۸ درجه سانتیگراد و در ژانویه و فوریه ۶ درجه سانتیگراد است. پربارش ترین ماه های در آنتالیا نیز دسامبر و ژانویه هستند.

با توجه به مجموع آنچه گفنه شد آنتالیا می تواند مقصدی خارق العاده برای تفریحات ساحلی ترکیه باشد. دمای آب در تمام طول سال بین ۱۵ تا ۲۷ درجه سانتیگراد است. ساحل کم عرض آنتالیا که از دو ناحیه مسطح واقع بین کوه و دریا تشکیل شده، دارای مناظری بسیار بدیع و چشم نواز است.

برای اطلاع بیشتر در مورد تور ترکیه و تور آنتالیا با ما تماس بگیرید. ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*